Wycieczki autorskie

Zamieszczone poniżej trasy mają charakter przykładowy. Każda z nich może zostać dostosowana do indywidualnych życzeń Klienta.

 • nietypowe wycieczki po krakowie - spacer rodzinny po krakowie

  KRAKÓW DLA RODZIN Z DZIEĆMI

  czas trwania: 1,5-2h

  Kraków to miejsce przyjazne maluchom. Proponuję trasę, która będzie ciekawa dla dzieci, a jednocześnie pozwoli poznać Kraków jego rodzicom. Spacer po Wzgórzu Wawelskim i Drodze Królewskiej, podczas którego wspólnie odkryjemy tajemnicę Smoka Wawelskiego, dzieci dowiedzą się np. kto założył Kraków, z czego zasłynęła księżniczka Wanda, gdzie mieszkali królowie i wiele innych ciekawych historii.
  Po drodze warto zajrzeć do takich miejsc jak:
  - Manufaktura cukierków na ul. Grodzkiej: www.ciuciukrakow.pl
  - Manufaktura czekolady na ul. Szewskiej: www.chocolate.krakow.pl

 • nietypowe wycieczki po krakowie - święci krakowscy w niebie

  NASI W NIEBIE

  czyli krakowski szlak świętych

  czas trwania: 2,5h

  Zapraszam na spacer po drodze Królewskiej i chrześcijańskiej Kazimierzu, podczas którego będziecie mieli Państwo okazję poznać bliżej krakowskich świętych, tych bardzo popularnych jak i mniej znanych. W programie m.in. Kościół św. Floriana, Kościół Reformatów, Kościół św. Marka, Kościół św. Anny, Kościół Mariacki, Kościół Dominikanów, Kościół Franciszkanów, Katedra na Wawelu, Kościół Bernardynów, Kościół Paulinów na Skałce, Kościół Bożego Ciała.

 • nietypowe wycieczki po krakowie - kryminalny kraków

  KRYMINALNY KRAKÓW

  czas trwania: 2h

  Trasa mrocznych krakowskich historii. Podczas spaceru usłyszysz o pochówkach antywampirycznych, najdziwniejszych i najokrutniejszych średniowiecznych torturach i karach, największych krakowskich zabójstwach, zbrodniarzach np. seryjnym mordercy – wampirze z Krakowa, krwawym burmistrzu Czeczotce, zabójstwie Pyjasa czy samospaleniu Walentego Badylaka.

 • nietypowe wycieczki po krakowie - tajemnice krakowa

  TAJEMNICZE MIEJSCA KRAKOWA

  czas trwania: 1,5-2h

  Spacer po Drodze Królewskiej i Wzgórzu Wawelskim. Podczas spaceru zajrzymy do miejsc owianych tajemnicą, mistycznych, nierozwiązanych zagadek, poznasz ciekawostki z zakresu krakowskiej farmacji, dowiesz się m.in. wszystkiego o wawelskim czakramie, o tym jak najstarszy zawód świata zagościł pod Wawelem.

 • nietypowe wycieczki po krakowie - romantyczny spacer po krakowie

  ROMANTYCZNY KRAKÓW

  czas trwania: 1,5-2h

  Spacer po Drodze Królewskiej i urokliwymi uliczkami Kazimierza. Podczas spaceru usłyszysz o najbardziej kochliwych władcach, poznasz obyczaje królewskich ślubów i sekrety alkowy królewskiej, jak również wiele romantycznych historii, happy’endów, miłosnych skandali i innych ciekawostek z życia erotycznego mieszkańców Krakowa.

 • nietypowe wycieczki po krakowie - wycieczki dla dzieci kraków

  OPOWIEŚCI Z GRODU KRAKA DLA PRZEDSZKOLAKA

  czas trwania: 1,5-2h

  Spacer po Wzgórzu Wawelskim i Drodze Królewskiej, podczas którego odkryjemy tajemnice Smoka, Wzgórza Wawelskiego i Rynku Głównego, na trasie konkursy i quizy o Krakowie oraz koronacja młodych uczestników wyprawy. Wstępy do wyboru na trasie: Smocza Jama, Katedra Wawelska, Kościół Mariacki.